Çin Bilgi Endüstrisine Göre EOS En İyi Kripto Para!

Top 10 kripto para birimlerinin yeni listesi 5 yeni kripto para içerirken Komodo, Cardano, IOTA, Monero ve Stratis bu listede bulunan konumlarını kaybetti.

Çin Bilgi Endüstrisine Göre EOS En İyi Kripto Para!

Çin Merkez Hükümeti’ne bağlı bir kuruluş olan Çin’in Bilgi Endüstrisi Gelişimi Merkezi (CCID), EOS’un en iyi kripto para birimi olarak yer aldığı 30 kripto para biriminin yeni resmi bir sıralamasını yayınladı.

En İyi Kripto Para Sıralamasında EOS İlk Sırada!

Raporda, EOS blockchain platformunun simgesi EOS ilk defa ilk sırada yer alırken, geçen ayın kazananı Ethereum bu kez 2 numaraya geriledi.

Bu arada, market değeri en yüksek değer olan kripto para birimi Bitcoin Haziran ayını 17 sırada tamamlayarak bir önceki aya göre 4 basamak geriledi.

Bu yıl Mayıs ayında yayınlanan ilk raporda CCID EOS’u hariç tuttu ve bunun yerine Ethereum’u 1 numaraya layık gördü. Sıralamanın ilk rapor ile yayınlanan bir açıklamaya göre, sıralamanın amacı kripto para birimlerinin “teknolojik kabiliyetini, uygulamanın kullanışlılığını ve yenilikçiliğini” değerlendirmektir.

Top 10 kripto para birimlerinin yeni listesi 5 yeni kripto para içerirken Komodo, Cardano, IOTA, Monero ve Stratis bu listede bulunan konumlarını kaybetti.

CCID’ye göre Haziran ayında en iyi 10 kripto parası:

1. EOS
2. Ethereum (1)
3. NEO (4)
4. Stellar (6)
5. Lisk (3)
6. Nebulas
7. Steem (2)
8. BitShares
9. Ripple
10. Qtum

*Parantez içindeki rakamlar kripto paraların Mayıs ayında kaçıncı sırada olduğunu belirtmektedir.

Eos’un Bir Numaraya Yerleşmesinin Nedeni?

EOS, Haziran ayında ana şebekesinin piyasaya sürülmesinden sonra aldığı eleştiri miktarı göz önüne alındığında, 1 numaralı sıranın büyük olasılıkla birçok kripto para birimi takipçisi için bir sürpriz olarak geldi.

Rapora göre EOS, “işlem onaylama verimliliğinde, ağ çıkışında ve işlem maliyetlerinde olağanüstü teknik avantajlar” nedeniyle 1 numaraya yükseldi.

EOS, tarihinin en uzun süredir devam eden ICO’su ile 4 milyar ABD Doları topladıktan sonra, 15 Haziran’da çok beklenen ana ağıyla canlı yayına geçti. Çin’in Bilgi Endüstrisi Gelişimi Merkezi tarafından en iyi kripto para olarak gösterilen EOS ilerleyen günlerde bu sırayı koruyabilecek mi göreceğiz.

Nisan ayında 20 dolardan fazla olan zirvesinden bu yana, EOS jetonunun değeri yaklaşık üçte ikisini kaybetmiş, yazımızın hazırlandığı an itibariyle 8,97 ABD Doları civarında işlem görmüştür.

Bu İçerik Hakkında Siz Ne Düşünüyorsunuz?

Please enter your comment!
Please enter your name here